Informacje

Fundacja Zwierzęta Niczyje powstała w marcu 2013r w Suwałkach. Była naturalną odpowiedzią na potrzebę pomagania tutaj, gdzie o zwierzętach zapomniał chyba każdy – na północnym-wschodzie, gdzie pełno psów na łańcuchach, bezdomności, obojętności... Jesteśmy grupką ludzi, która zajmujem się niesieniem pomocy bezdomnym zwierzętom w myśl zasady: "wszystkie zwierzęta są nasze", lecz także angażuje się w działania edukacyjne, promujące życie bez czynienia krzywdy.

Od początku naszej działalności organizujemy happeningi w naszym mieście tj.: Zerwijmy łańcuchy, Dzień bez futra , Dzień Wegetariański. Większość osób działających w Fundacji to wegetarianie.

W 2016r. po licznych protestach, petycjach, wywalczyliśmy zakaz pokazów cyrkowych na gruntach miejskich!Realizujemy projekty w szkołach I-III, edukujemy dzieci, gdyż wierzymy, że w najmłodszych nadzieja!Jesteśmy rownież wolontariuszami w schronisku Soniczkowo, wyporwadzamy psy na niedzielne spacery, robimy im wydarzenia, szukamy domów tymczasowych i stałych.

Na naszym terenie pomagamy finansowo w leczeniu zwierząt ( o ile mamy środki na takie działania, Fundacja utrzymuje się z dobrowolnych wpłat ludzi o wielkim sercu), szukamy im domów stałych i tymczasowych. Organizujemy zbiórki, loterie fantowe, bazarki z których cały dochód przeznaczamy na naszych podopiecznych.

Utrzymujemy psy uratowane przez Fundację w płatnych hotelikach zawsze mając nadzieję, że ktoś je kiedyś wypatrzy...pokocha.

Utrzymujemy się z darowizn. Działamy wolontariacko - w naszym wolnym czasie, nikt nie jest zatrudniony w Fundacji. Działamy, bo widzimy ogromne cierpienie zwierząt w schroniskach, bo chcemy walczyć z bezdomnością i wierzymy, że grupa wariatów może zmienić świat zwierząt, dla nas zwierzę to czująca istota, która po prostu nie jest w stanie obronić się sama...

Wspierając nas, udostępniając nasze wydarzenia, adoptując bezdomniaka, przelewając grosik na nasze działania - Ty również jesteś częścią Fundacji. Dziękujemy <3