Możesz pomagać aktywnie!

Zostać wolontariuszem znaczy bardzo dużo. Jest to oznaka empatii, która w nas jest, chęci robienia czegoś dobrego dotyczącego innych żywych istot. Jeśli chcesz zostać wolonariuszem zapraszamy serdecznie!


Domy tymczasowe:

Jeśli nie masz zwierzęcia, albo masz ochotę przygarnąć na jakiś czas pieska, który szuka domu stałego - dom tymczasowy to opcja dla Ciebie. Nie każdy człowiek ma już ustatkowane życie, i nie jest pewien czy zadeklaruję się na zwierzaka na stałe. Ale może mieć tego namiastkę i przy okazji pomóc zwierzątkom potrzebującym.
Jak to działa? :


Wyprowadzanie psów w schronisku:

Psy w schroniskach mają mało szczęścia. Można im trochę dać tego miłego uczucia jakim jest "wolność". Organizujemy wyjazdy do schroniska w Augustowie- gdzie wyprowadzamy pieski. Jest ich dużo i często nie wszystkie możemy wyprowadzić, ponieważ jest ich ponad 100 a osób jest mało, a nie jest to lekka "praca". Ale czym więcej osób tym lżej i pieskom raźniej bo więcej i dłużej mogą pochodzić. W soboty / niedziele w miarę możliwości transportowych chętnie zabierzemy osoby, które mają ochotę aktywnie i pożytecznie spędzić dzień! Osoba, która chce jechać powinna mieć 18 lat, ewentualnie młodsze osoby powinny być z opiekunem. Nie powinny bać się psów i podchodzić do nich spokojnie. Istnieją zasady wyprowadzania psów :
- zawsze zamykamy kojce,
- zawsze zamykamy bramki i drzwi (nie chcemy, aby pieski uciekły)
- Jeśli nie damy rady poprośmy kogoś o zaczepienie psa na smycz


Pomoc przy organizowaniu akcji na rzecz zwierząt:

Czasem organizujemy wystawy na imprezach/ hepeningach. Często brakuje rąk do pracy. Jeśli masz ochotę pomóc w przeróżnych zadaniach, zapraszamy!!