Supełek

Supełek  został zabrany spod dworca PKP, gdzie od kilku godzin był widziany w tym miejscu. Kiedy już trafił pod opiekę weterynarza, naszym oczom pokazały się liczne ranki na jego malutkim ciele. Supełek mieszka w w domu tymczasowym i czeka na kogoś kto by chciał go adoptować.


 

Tymek

Tymek został sam, jego pan opuścił miejsce zamieszkania a nowi lokatorzy nie chcieli go widzieć w swoim życiu. Dziś Tymon mieszka w cudownym DT, ale wciąż szukamy dla niego stałęgo miejsca


 

Neska

Neska. Ponad rok spędziła w schronisku, delikatna, smutna, nikomu niepotrzebna...nie mogliśmy patrzeć, jak malutka niknie, dlatego znaleźliśmy hotelik. Hotelik, w którym jest od ponad roku, a o Neskę, jak nikt nie pytał, tak nie pyta. Niektóre psy rodzą się, by umrzeć bez miłości..smutne.


 

Pręgusia

Pręgusia to suczka przywieziona zimą w 2015 roku z Radys. Jest niesamowicie kontaktowa, przyjacielska i miła. 
Każda chwila z człowiekiem to dla niej rozkosz. Ona nie biega z innymi psami, gdy są wypuszczane, woli trzymać się blisko człowieka (odprowadza każdego pracownika do każdego kojca i czeka). Inne psy są dla niej obojętne, ale gdy któryś ją zaczepi zwłaszcza o kość, potrafi się odgryźć. To taki mały psi ideał, który chce być tylko przy człowieku.

Pręgusia uśmiecha się tylko na spacerach. W boksie jest smutna. Ona tak mało zaznała w życiu dobrego. I tak bardzo na to, co dobre zasługuje... To mała, cichutka sunia o wielkim sercu.

Pręgusia obecnie pzrebywa w hoteliku. Wciąż wypatruje kogoś, kto ją pokocha...


 

Liwia

Liwia to młoda, niewielka sunia. Mieszkała niedaleko masarni. Tam dokarmiali ją pracownicy. MIeszkala tam przez dłuższy czas. Dwa razy miała szczeniaki. Dzieci są już w swoich domach. Liwia nie miała tyle szczęścia. Obecnie przebywa w domu tymczasowym, ale to tylko chwilowe. Czy ma szansę na swoje miejsce na ziemi> Kto przygarnie ta niewielka sunię?


 

Gaja

Gaja została odebrana człowiekowi z problemem alkoholowym .Mieszkala na dworze,spała w stodole obok krów i martwych psów. Poniewaz nie posiadamy punktu przetrzymań ani dt, poprosiliśmy o pomoc zaprzyjaźnione schronisko w przetrzymaniu sierot do czasu znalezienia domu, poza Gają są 3 inne psy z tego gospodarstwa 
Gaja jest wesołą, bezkonfliktową sunią, kocha wiatr w uszach i moglaby tak cąły dzień, ale sa przeszkody -schronisko :-(
To młoda 3-letnia sunia. Przebywa obecnie w schronisku.


 

Bruni

Bruni to suczka odłowiona ze wsi niedaleko Suwałk. Wraz z matką i rodzeństwem zamieszkała u dobrego człowieka. Szczeniaki stawały się coraz starsze, coraz większe. Nikt o nie nie zapytał, nikt nie zaproponował domu. Z nadzieją patrzyły w przyszłość, jednak czas działał na ich niekorzyść. Bruni marzy o swoim domku, swoim człowieku. Jest to młoda sunia. Ma około roku. Obecnie przebywa w hoteliku. Jednak nie ma tutaj swojego człowieka, któremu może w pełni zaufać. 


 

Omena

Omena to młoda 2-letnia sunia. Pan jej pił, nie dbał o nią. Sunia trafiła do schroniska. Nikt jej nie pokochał,  nie spojrzał w jej kierunku. Proszę tylko o kawałek miejsca do spania...uwielbiam zabawy na podwórku. Podaruj mi domek. Spojrz w moje czy - pragnę tylko miłości!


 

Pies bez imienia

Historia jak wiele podobnych, psiak przez dłuższy czas był w domu, potem na świat przyszły dzieci. Pojawiła się alergia. Został umieszczony w kojcu. Psiak jednak uciekał. Sąsiedzi powiadomili policję. Pies został przywiązany łańuchem. Ogrodzenie niszczy i pokonuje w kilku krokach. Państwo wyprowadzają na spacer, ale to tylko chwila. W miare obowiązków czasami zostaje całe dnie sam. To nie najmłodszy psiak - ma około 6,7 lat. Jest bardzo przyjazny w stosunku do ludzi. Brak agresji. W przypadku zwierząt zdarzały się konflikty. Psiak męczy się w tej budzie, z daleka od świata. Pomóżmy mu znaleźć nowe schronienie. Rodzin chce dla psiaka dobrze, chętnie oddadzą go w dobre ręce. Prosimy Was o pomoc. Psiak w typie amstaffka....


 

Piracik

Piracik to psiak odłowiony z pobliskiej wsi. Był malutkim szczeniakiem. Obecnie przebywa u pana w kojcu. Jest wypuszczany na spacerki, ale brakuje mu kontaktu z ludźmi. Z dnia na dzien robi sie coraz bardziej dziki. Prosimy o domek, prosimy o wsparcie... To mlody chlopak, okolo roku.


 

Dżeki

Dżeki już rok przebywał w schronisku. Trafił do schroniska po tym, jak z braku funduszy zabralismy Dżekiego z hoteliku. W hoteliku był 8 miesięcy. Zaufał opiekunom, otworzył się i niestety. Nie mieliśmy już za co opłacać hotelu, powrócił z 10 innymi psami. Pozostałym poszczęściło się szybko. Wszystkie opuściły schronisko. Został tylko Dżeki. Miał być tylko chwilkę w schronisku, bo mały, ładny, szybko znajdzie dom Niestety. Zawiodłam Dżekiego. Dżeki zamknął się w sobie. Zapadł się w beznadzieję . Już na nikogo nie czeka, nie liczy. Siedzi w hali, w ciemnym , wilgotnym boksie. Nie cieszą go spacery, nie chce dotyku, Nie chce już nic. 
Został obecnie umieszczony w płatnym DT. Otwiera się na ludzi, więcej w nim pogody.Jednak wciąż nie ma szansy na znalezieniu domku. Pomóżmy mu!


 

Kamyk

Kamyk...Mieszkał w gospodarstwie, mówili o nim przybłęda, z tym,że ten przybłęda mieszkał w tej rodzinie wiele lat...Na nasze pytanie,dlaczego jego buda utytułowana jest daleko od domu i dlaczego pies jest na krótkim łańcuchu, usłyszeliśmy,że to nie jest pies rodziny,że to tylko przybłęda i,że możemy go zabierać...
Zabraliśmy chłopaka, miał guza, nie był leczony i kochany, ale z wielkiego entuzjazmu zrobiło się cicho...Kamyk przebywa aktualnie w hoteliku, znowu zapomniany. Mamy nadzieję,że chociaż częściej jest głaskany i wypuszczany, ale może to tylko nadzieja. Czy naprawdę nikt nie jest w stanie pokochać pieska tylko dlatego, że nie jest rasowy?


 

Kajtuś

Kajtus zabrany ze schroniska jest w domu tymczasowym Potrzebuje opieki weterynarza Gdy dojdzie do siebie musi znaleźć najlepszy domek pod słońcem. Pomóżmy chłopakowi dojść do siebie i uwierzyć w ludzi. Jest młody, około 3-4 lat.


 

Sadness

Sadness w tragicznym stanie uratowany ze schronu. Kupka kości, choroba skóry, skrajnie niedożywienie... dziś szczęśliwy i zdrowy w domku stałym